Domek kampingowy, 27 arów nad Dunajcem Wesołów gmina Zakliczyn.Ogólne informacje

ID: #190
Cena: 100.000 zł
Typ: Domy
Rodzaj umowy: Sprzedaż
Lokalizacja: Wesołów gmina Zakliczyn
Powierzchnia działki: 2700m2
Typ działki: budowlano-rekreacyjna
Szerokość działki: 45m
Długość działki: 60m
Forma własności: własność
Ogrodzenie: siatka
Droga dojazdowa: szutrowo-asfaltowa gminna
Prąd: jest
Woda: jest
Kanalizacja: szambo

Domek kampingowy, 27 arów nad Dunajcem Wesołów gmina Zakliczyn. Ogrodzona, dwie bramy wjazdowe. Przy drodze gminnej asfaltowo-szutrowej. Do Zakliczyna 4,5 km. Do Dunajca 400m. W działce woda, prąd, szambo. Okolica wypoczynkowa, okoliczna zabudowa domów jednorodzinnych wolnostojących. Kształt rombu. Decyzja o warunkach zabudowy z dnia 11 kwietnia 2005r, dla zabudowy mieszkaniowo-jednorodzinnej, oraz budynku gospodarczo-garażowego. Działka 177/2, 186/1. Szeroka 45m od strony drogi, długa 60m. Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego

Cena: 100 000zł.

https://youtu.be/xvoauQfR2yU

WESOŁÓW
Położenie geograficzne: 20°47′ E – 49°51′ N – 2 km W od Zakliczyna, na prawym brzegu Dunajca
ludność: ponad 840 osób w ok 200 domach
kod pocztowy: 32-840 Zakliczyn
Identyfikowany ze wsią Ujazd z 1086 r.

Wesołów to wieś od zachodu granicząca z Zakliczynem, która pod względem wielkości i ilości mieszkańców zajmuje 3 miejsce w gminie po wspomnianym Zakliczynie i Gwoźdźcu. Współczesny Wesołów jest miejscowością połączona siecią dróg gminnych i powiatowych z Zakliczynem, Stróżami, Zdonią, Wolą Stróską, Filipowicami i Rudą Kameralną. Centrum wsi znajduje się w odległości 1850 metrów od zakliczyńskiego rynku.

Historia
Wesołów jest jedną z najstarszych miejscowości w gminie Zakliczyn. Historycy identyfikują go ze wsią Ujazd o której pierwsze wzmianki w materiałach historycznych pojawiają się już w 1086 roku. Osada ta była prawdopodobnie umiejscowiona gdzieś pomiędzy współczesnym Wesołowem, Zdonią a Opatkowicami (obecnie Zakliczynem).
Nazwa „ujazd” prawdopodobnie związana jest z przeprawą przez rzekę Dunajec lub jak uważają niektórzy miejscem karczmy co można byłoby tłumaczyć współczesną nazwą Wesołów (wesołe miejsce). Niestety dostępne źródła historyczne nie podają żadnej konkretnej daty od kiedy dawny Ujazd zmienił nazwę na Wesołów.

Dokument z roku 1125 Kardynała Idziego, legata papieskiego na Polskę – pośród kilku innych okolicznych miejscowości – wymienia miejscowość Ujazd należącą do  benedyktynów tynieckich. W XV wieku Ujazd wymieniany jest wśród kilkunastu miejscowości należących do parafii Opatkowice (obecny Zakliczyn). W połowie XV wieku Ujazd był jedną z miejscowoci o których granice toczył się zażarty spór pomiędzy benedyktynami, a Spytkiem z Melsztyna, który zakończono dokumentem z 9 października 1480 r. W 1557 roku Ujazd wraz z kilkoma okolicznymi miejscowościami zostaje zakupione (wymienione?) od benedyktynów przez Spytka Wawrzyńca Jordana (herbu Trąby). Prawdopodobnie wtedy (brak wzmianek w źródłach historycznych) wykształciła się obecna lokalizacja wsi.
Od tego czasu miejscowość ta była w cieniu miasteczka Zakliczyn. To przez nią prowadziła od dawna główna droga z Krakowa do Grybowa, Gorlic. Pomiędzy Melsztynem a Wesołowem była przeprawa przez rzekę Dunajec, a od 1883 roku istniał w tym miejscu drewniany most.

Informacje dodatkowe

  • domek kempingowy
  • ogród urządzony
  • prąd
  • szambo
  • woda sieć

Mapa